BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

antras

Bankas yra finansinis tarpininkas, kuris priima indėlius ir savo kanalais (per paskolos prašančius asminis) investuoja indėlius į skolinimo veiklą, tiesiogiai arba per kitas kapitalo rinkas. Bankas subalansuoja kapitalo deficitą su kapitalo pertekliu.

Bankininkystė paprastai griežtai reguliuojama, įstatymais ir kitais teisės aktais. Tačiau pastebima, kad dėl savo įtakos psitaiko atvėju kai bankai patys įtakoje jiems palankių įstatymų priėmimą Dabartiniu pasaulio bankų kapitalo standartų yra vadinami Bazelio II. Šis standartas yra kiles iš gilias banikines tradicijas turinčios Vokietijos ir vokiškai kalbančių šalių, bankai istoriškai priklauso pramonės korporacijos, o kitose šalyse, tokiose kaip Jungtinių Amerikos Valstijų bankus draudžiama valdyti ne finansinėms įmonėms. Taip pat kiekviena salis turi piremusi eile istatymu kurie reguliuoja, kad kreditai butu isduodami tvarkingai. Japonijoje, bankai paprastai yra sudaryti iš kryžminiu akcijų paketų, subjektas žinomas kaip keiretsu nexus. Islandijos bankai buvo labai laisvai reguliuojami pat iki 2008 m. žlugimo, vėliau buvo priimtas įstatymų paketas dėl griežtesnės bankų reguliacijos.

Seniausias bankas vis egzistuojantis bankas yra Monte dei Paschi di Siena, kurio būstinė yra Siena, Italija, šis bankas veikia jau nuo 1472.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą