BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dienos apžvalga pasaulinėje valiutų prekybos - FX rinkoje

Didžiosios Britanijos Svaras sterlingas (GBP) savaitės pradžioje kiek smuko, JAV dolerio (USD) atžvilgiu. Tai galimai buvo įtakota besitesiančios Euro zonos skolų krizės. Nors Graikijos naujasis parlamentas ir rodo ryžtą siekti sumažinti šalies išlaidavimą, tačiau kitoje Euro zonos valstybėje - Ispanijoje, kilusi bankų krizė, tempia visas ES valiutas žemyn.

Šią savaitę Ispanijos vyriausybė oficialiai kreipėsi į tarptautinį valiutos fondą su prašymu padėti šalies bankams. Šiuo metu skaičiuojama, kad bankų gelbėjimui prireiks apie 100 milijardų Eurų. Ispanijos finansų ministras pirmadienį sakė, kad šios sumos turėtų užtekti išspręsti susidariusią sudėtingą padetį bei suformuoti papildomą saugumo “buferį”.

Investuotojai bei FX brokeriai su nerimu laukia Europos viršūnių susitikimo, kuriame turėtų paaiškėti tolimesni krizės įveikimo planai, kurie ir lems fiskalinės ekonomikos rodiklius.

Nepaisant kritimo USD atžvilgiu, svaras pirmadienį pakilo 0.44%, Euro atžvilgiu. Bendras valiutų poros sąntykis buvo 0.8028.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Comments are closed.