BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

nuo pradziu

Vartotojų skolos gali būti apibrėžtos kaip pinigų, prekių ar teikiamų paslaugų gavimą įsipareigojant už jas sumokėti vėliau, su papildomomis palūkanomis. Bendros vartojimo kredito formos tai kreditinės kortelės, parduotuvių kortelės, transporto (auto) lizingas, asmeninės paskolos, mažmeninės prekybos paskolos, greitas kreditas ir hipotekos (būsto paskolos).

Atsižvelgiant į apimtį ir pobūdį hipotekos arba kitaip vadinamosios paskolos būstui rinkos, daugelio stebėtojų klasifikuojama kaip atskirą kategoriją fizinių asmenų paskolų segmente, todėl paskolos būstui pirkti yra išbrauktos iš kai kurių vartojimo kredito apibrėžimų.

Kredito išlaidos yra papildomos pinigų sumos, reikalingos paskolos ar kredito administravimui, šias išlaidas paparastai turi sumokėt skolininkas. Kredito išlaidos apima palūkanas, sutarties mokesčius ir bet kuriuos kitus mokesčius.

Galimos ir kitos su kreditu susijusios išlaidos, kaip antai kredito draudimas, tačiau šios išlaidos dažnai nėra privalomos. Skolininkas dažnai pats pasirenka, ar jos yra įtraukiamos į sutartį.

Rinkoje siūlomi greitieji kreditai dažnai pasižymi ir kitais papildomais mokesčiais. Dažnai greitūjų kreditų bendrovės (kurios pagal Lietuvos įstatymus neprivalo turėti banko statuso), piktnaudžiauja savo padetimi ir klientams prie gausybės papildomų mokesčių dar reikia sumokėti ir kelesdešimtis procentų siekiančias metines palūkanas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą